LAHE MAAELU sobib perele, kelle ideaaliks on mõõdukas ökoloogiline jalajälg ja hinges soov isekasvatatud toitu süüa. Kodu Lahemaal võiks haakuda arhetüüpsete elamisviisidega rõhuasetusega maaharimisel, meisterdamisel, kaug- või loometööl ning eeldab võimalust ja huvi käsutada oma aega. Jätkusuutliku talumajapidamise kujunemiseks on vajalik:
- asukohareaalsusesse sobitumine;
- ressursiteadlik majandamine;
- sõltumatu toimimine.
Hoonestus jätkab pärimuslikku Lahemaa taluarhitektuuri kaasaegsemal viisil. Tänapäevase ehitusloogika rakendamiseks ning praegu levinud tehnoloogiate kasutamiseks on traditsioonilist arhitektuurikeelt täiendatud viisil, mis lubab uusehitistel Lahemaa külamiljöösse sobituda olemasolevat respekteerides.
Valitud tinglikul ehitusalal Vanakülas on krunt tsoneeritud päikeseorientatsiooni, liikumisteede ning kasutusloogika alusel. Elamu, saun ja abihoone paigutuvad ümber taluõue ilma nähtava geomeetrilise korrapärata. Hoonete vahetu naabrus moodustab tarbe- ja iluaia ning majandushoovi. Elamut ja sauna ühendav terrass võimaldab siseruumitegevustel jätkuda väljas.
Ehitatavad hooned on erineva suuruse ja kõrgusega, ent kõiki ühendab:
- sirge harjajoonega viilkatus;
- sarnane fassaadikäsitlus ja mahuline ülesehitus;
- ühesugused viimistlusmaterjalid;
- laiad räästad.
Maanteeäärne abihoone sobib garaaźiks, kuuriks, majapidamisabihooneks, ent võib teenida ka pereettevõtluse eesmärke - toimida kohvipoekese või töökojana, käsitööaida, talumuuseumi või meistritoana.